tylko CZAS jak RZEKA

W dniu 29 listopada o godz. 19.00 Kieleckie Centrum Kultury zaprasza do wnętrz Małej Sceny na koncert zaduszkowy przygotowany prze Scenę Autorską STUDIO pt. „tylko CZAS jak RZEKA”, który jest traktatem na temat jednej z największych tajemnic istnienia, jakim jest CZAS.

 

Mówi reżyser Marek Tercz:

(…) Koncert inspirowany jest tekstami zaczerpniętymi m.in. z Księgi Koheleta, z Dawidowych Psalmów, z mądrości Św. Augustyna oraz twórczości Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta i Jana Twardowskiego. CZAS… czas… Iluż to mędrców połamało swe „filozoficzne zęby” próbując rozgryźć jego istotę, bądź zbliżyć się do niej na odległość zrozumienia. Ona stale wymyka się sprytnie i podąża gdzieś… dokładnie nie wiadomo gdzie, ale można przypuszczać nie bezpodstawnie, że wiedzie wprost w ponadczas, w nieskończoność. W listopadzie, który właśnie zamyka swe podwoje zdaje się być jesteśmy bliżej owej istoty poprzez naszych bliskich i dalekich, którzy właśnie umknęli w ów ponadczas, a których obecność wciąż odczuwamy w sobie, że chciało by się rzec – my to oni, tylko trochę później.

 

W koncercie wystąpią m.in.: KASSIJA w mistycznych pieśniach wschodu oraz MAGDALENA JAREK-MATLA, PAWEŁ PIOTROWSKI I MAREK TERCZ, który całość przygotował.

29 listopada 2018, godz. 19.00

Mała Scena KCK

Bilety w cenie 10 zł

Posted in SPEKTAKLE.