Scena Autorska STUDIO: „FRAGMENTY”

19.08.2017, godz. 20:00

Rynek Kielce

 

Teatr Muzyki i Poezji – SCENA AUTORSKA STUDIO – działający od 1994 roku w Kieleckim Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. „FRAGMENTY”, na który składają się pieśni, piosenki, monologi i wiersze z przygotowywanych na sezon artystyczny 2017/2018 przedsięwzięć premierowych.

Obszerną część koncertu stanowią utwory z PIEŚNI WYGNAŃCÓW, która jest próbą artystycznego zmierzenia się ze zjawiskiem uchodźstwa, które tak dotkliwie podzieliło dzisiejszą – wolną niegdyś od uchodźstwa w takiej skali- Europę. Całość dopełniają fragmenty spektaklu „ŚWIAT wg GÓRALI ŚWIĘTOKRZYSKICH”, który próbuje wskrzesić tak skutecznie wyplenioną albo nieobecną bądź wręcz zapomnianą naszą świętokrzyską gwarę oraz wierszy wybitnych polskich poetów, w tym Jana Twardowskiego.

Pieśni łemkowskie, syryjskie, hebrajskie i kurdyjskie, wspomniane wiersze i świętokrzyskie opowieści zabrzmią w wykonaniu Anny Janickiej, Magdaleny Jarek-Matla, Kasi KASSIJI Tercz, Jacka Dziubla, a całość dopełni Marek Tercz, który pełni funkcję autora i gospodarza koncertu.
Producent – Kieleckie Centrum Kultury

Posted in SPEKTAKLE.