RETROSPEKCJA I

Koncert jubileuszowy
22 marca 2014, godz. 19:00
Mała Scena KCK

retrospekcje1pTym koncertem rozpoczynamy cykl przedsięwzięć artystycznych pod wspólnym tytułem „RETROSPEKCJA”, który jest niczym innym jak historią Sceny Autorskiej STUDIO opowiedzianej fragmentami premier – spektakli, koncertów i recitali.

RETROSPEKCJA I sięga po utwory wybrane z tytułów realizowanych w latach 2004 – 2014, m.in.: „Wiszące ogrody bardów i poetów”, „Nie umiem myśleć o kimś źle”, „Inspiracje – fascynacje” oraz premier z ostatnich lat – „Z jednego pnia cięci”, „Obecni – nieobecni”. Zobaczymy i usłyszymy na scenie m.in.: Izabelę Łęcką w brawurowym „Łóżku” Osieckiej i wzruszającej „Mame tate” Jachimowskiego, Justynę Łysak w autorskich osobliwych interpretacjach „Na starej łajbie” Osieckiej i Krajewskiego oraz „Będzie po mnie” Kofty i Niemena, a także Magdalenę Jarek w wierszu „To” Czesława Miłosza, który stał się jednym ze znaków artystycznych Sceny Autorskiej oraz Martę Solecką w słynnych – „Panopticum na walce Leonarda Cohena” i „Matulu moja”. Ważnym momentem koncertu będą pieśni ukraińskie dedykowane Euromajdanowi w wykonaniu Anny Kasprzyk i Jacka Dziubla.

Solistom towarzyszy zespół muzyczny Sceny Autorskiej STUDIO pod kierownictwem Pawła Piotrowskiego, a całość przygotował i poprowadzi Marek Tercz.