PIEŚNI SKAZAŃCA: PIOTR DĄBRÓWKA – recital

Scena Autorska STUDIO

PIEŚNI SKAZAŃCA

PIOTR DĄBRÓWKA – recital

7 czerwca 2018, godz. 19:00

Mała Scena KCK

 

Scena Autorska STUDIO zaprasza w dniu 7 czerwca 2018 na koncert jednego z najwybitniejszych interpretatorów piosenki literackiej PIOTRA DĄBRÓWKI, Artysty zaliczanego zresztą słusznie do tzw. „arystokracji piosenki”. Obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor przedstawi swój najnowszy recital pt. „PIEŚNI SKAZAŃCA”, na który składają się jego kompozycje do poezji m.in.: Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Tadeusza Nowaka, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana, Marka Tercza oraz utwory autorskie.

Piotr Dąbrówka jest laureatem m.in.: Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych z Poezją Śpiewaną. Ma za sobą setki koncertów w całym kraju, w tym koncertów telewizyjnych. Występował m.in.: z Katarzyną Groniec, Joanną Liszowską, Renatą Przemyk, Lechem Janerką, Maciejem Maleńczukiem.

 

Mówi Marek Tercz:

Aby uzmysłowić Państwu kunszt Piotra przytoczę fragment recenzji, z którą zresztą całkowicie się zgadzam, bo moje wrażenie, gdy pierwszy raz usłyszałem Artystę było identyczne, jak znanego krytyka muzycznego i dziennikarza Marcina Kydryńskiego: „Nie byłem przygotowany na to co mnie spotkało. To było wrażenie całkowitego zajęcia przestrzeni. Powietrze było aż gęste i wibrujące. Każda następna lektura Jego talentu powtarzała tamte odczucia. Całkowita, do trzewi szczerość, niemal nadludzka energia, wszystko zajęte emocją, myślą i krzykiem, a nawet ciszą, która jak pauza wdzierała się w takty utworów. Piotr pokazuje to, co może nas dotknąć sensem i dźwiękami.”

Posted in SPEKTAKLE.