KSIĘGA PRZYSŁÓW – ODSŁONA DRUGA

ks_przysow2015Motto I
Każda okazja by powiedzieć coś mądrego jest dobra (Konfucjusz)

Motto II
Każda okazja by usłyszeć coś mądrego jest dobra (Konfucjusz)

23 września (środa) – 18:00
Mała Scena KCK

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Drugą Odsłonę KSIĘGI PRZYSŁÓW – koncert inspirowany mądrościami różnych narodów przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO.

Mówi Marek Tercz:
„… gdy zbierałem materiały do premiery Księgi Przysłów (wiosna 2015) okazało się, że owymi mądrościami można obdzielić kilka tego typu premier; stąd druga odsłona a może i… trzecia. W programie pojawią się zatem przysłowia, sentencje, anegdoty i przypowieści z różnych zakątków świata, lecz jako źródło prym nieustannie wiodą Stary i Nowy Testament, Koran i Talmud.
Z tej perspektywy widać, że europejskie, exuperowskie dobrze widzi się tylko sercem, tak naprawdę jest poetycką parafrazą „Hymnu o miłości” Św. Pawła, zaś latynoamerykańskie „życie jest tańcem” to nic innego jak talmudyczne „nawet ruch małego palca jest w stanie poruszyć niebo jeżeli u jego źródeł jest – szczerość”.

Całość dopełnia stawiając niejako kropkę nad „i”, ksiądz Jan Twardowski, którego poetycki geniusz nadaje przedsięwzięciu charakter przesłania:

Kiedy los zamyka przed Tobą drzwi, Bóg otwiera okno.

Na scenie podczas Księgi Przysłów pojawią się między innymi:
Marta Solecka śpiewająca o magicznym słowie: JUTRO, Anna Kasprzyk i Jacek Dziubel w transkrypcji: KROPLA DRAŻY SKAŁĘ oraz Magdalena Jarek w brawurowej roli leżajskiego cadyka, którego monolog jest kopalnią mądrości chasydzkich.

Zapraszamy!

Bilety w cenie 10 zł.

Posted in SPEKTAKLE.