KASSIJA – „Naczynia połączone”

15 czerwca 2018, godz.19:00

Mała Scena KCK

 

Scena Autorska STUDIO Kieleckiego Centrum Kultury zaprasza w dniu 15.06.2018 o godzinie 19:00 na koncert, pieśniarki, kompozytorki i multiinstrumentalistki, Kasi Tercz (pseudonim artystyczny KASSIJA) pod tytułem NACZYNIA POŁĄCZONE, na który złożą się utwory ludowe z różnych stron świata (między innymi hinduskie, arabskie, afrykańskie, bałkańskie i polskie) w jej autorskim opracowaniu i wykonaniu.

Kasia Tercz nie jest obca kieleckiej publiczności, chociażby przez fakt, że wywodzi się stąd a od czerwca ubiegłego roku współpracuje ze Sceną Autorską STUDIO, nadając spektaklom (między innymi „Pieśń wygnańców”, „Maria Skalista”, „Missa Acatist”) niezwykły, orientalny powiew. Niniejszy koncert będzie pierwszą jej pełną prezentacją w naszymi mieście.

Artystka znana jest od lat w kręgach muzycznych, gdyż wyróżnia się w tłumie pieśniarek folkowych perfekcyjnie posługując się elektronicznym instrumentem voice looper, którym multiplikuje dźwięki (w tym przypadku głos, misy nepalskie, drumle, perskie bębny obręczowe) tworząc nieogarnione zdawałoby się, pozaziemskie chóry i orkiestry, a każdy jej koncert to tyleż zdarzenie artystyczne co mistyczne.

O swojej sztuce mówi tak:

„to właśnie sztuka, a w niej muzyka, jest prawdziwym apostołem jedności, wspólnoty gdyż łamie wszelkie bariery – mentalne, językowe, rasowe, pokoleniowe, kulturowe czy religijne, udowadniając, że świat jest rzeczywiście naczyniem połączonym a wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga, bez względu na Jego Imię.”

 

Artystka występowała między innymi we Francji, Irlandii, Danii, Holandii, Chorwacji, Finlandii i oczywiście w Polsce. Jest wokalistką irlandzkiego zespołu folkowego SUPERTHONIC ORCHESTRA.

Jako kompozytorka ma za sobą współpracę między innymi z Teatrem ARLEKIN z Łodzi, z Teatrem Nowym im K. Dejmka w Łodzi, Teatrem KTO (Krakowski Teatr Otwarty) czy Instytutem Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Posted in SPEKTAKLE.