JUSTYNA ŁYSAK – RECITAL „BIEL I CZERŃ”

recital_lysakKieleckie Centrum Kultury zaprasza w dniu 18 czerwca o godz. 19.00 (Mała Scena) na recital Justyny Łysak pt. „Biel i Czerń”.

Justyna Łysak – charyzmatyczna wokalistka o dużym, nisko wystrojonym i zabarwionym charakterystyczną czarną chropowatością głosie.

Laureatka m.in. Studenckiego Festiwali Piosenki w Krakowie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu i Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty KOROWÓD. Od 1998 roku związana ze Sceną Autorską STUDIO. Uznanie w kraju przyniosła jej brawurowa interpretacja piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk pt. Cyganka” wykonana podczas benefisu Andrzeja Zaryckiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występowała na niemal wszystkich liczących się scenach Krakowa, w tym Operze Krakowskiej i teatrach, a także w Warszawie (m.in. w Teatrze Narodowym i Studiu im. Agnieszki Osieckiej radiowej „Trójki”)

Na recital składają się utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej, Henryka Joachimowskiego, Jonasz Kofty i Marka Tercza, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Czesława Niemena i Marka Tercza.
Artystce towarzyszy zespół muzyczny Sceny Autorskiej „STUDIO” pod kierownictwem Pawła Piotrowskiego.

 

Bilety w cenie 10 zł

Posted in SPEKTAKLE.